Czego Pan szuka w literaturze?
Szukam wzruszeń. Intelektualnych, emocjonalnych i estetycznych. Szukam sposobów wyrażania uczuć, krystalizowania myśli. Szukam wiedzy. Zmieniam się – czytając, dowiaduję się nowych rzeczy o rzeczywistości, o ludziach i relacjach, dowiaduję się nowych rzeczy o sobie. Ale naprawdę wspaniałe w czytaniu jest to, że można na jakiś czas o sobie zapomnieć.
W jaki sposób Pan pracuje?
Przede wszystkim dużo czytam. Długo przygotowuję się do pisania, czytając. Zbierając materiały….