Czego szukasz w literaturze?
Literatura jest dla mnie przede wszystkim narzędziem do komunikacji ze światem, bo często nie potrafię posługiwać się innym językiem, by opisać swoje uczucia czy przemyślenia. Jako czytelniczka mam podobnie, szukam płaszczyzny do wymiany poglądów, inspiracji, dyskusji czy wspólnoty. A czasem chodzi o rozrywkę czy po prostu zapełnienie pustki, zawsze jest z czego czerpać.
W jaki sposób pracujesz?
Pracuję intensywnie, codziennie, niemniej jednak efekty zwykle pojawiają się powoli, co wynika z mojego dążenia do perfekcjonizmu; dużo czasu poświęcam na przygotowanie się do pisania. Lubię szukać inspiracji w nieoczywistych miejscach i czerpać jak najwięcej z codzienności, aż wokół pierwotnego pomysłu zacznie się krystalizować właściwy język. Zapisuję zasłyszane zdania albo zlepki słów, licząc, że kiedyś znajdą swoje miejsce w tym, co napiszę. Fascynuje mnie potoczny język, jakim posługujemy się na co dzień.
Co najchętniej czytasz?Staram się czytać jak najbardziej różnorodne rzeczy, zarówno pod względem tematu, jak i formy. Bardzo bliskie są mi utwory dramatyczne,…