Żyjemy w kulturze permanentnego braku czasu. Nie mamy go na bliższe relacje, na prawdziwe rozmowy, w których możemy się przed sobą odsłonić… Coraz rzadziej świętujemy urodziny z przyjaciółmi. Zamiast się spotkać albo do siebie zadzwonić, wyłącznie wymieniamy się wiadomościami.
A jednak gdzieś głęboko tkwi w nas potrzeba rzeczywistego porozumienia.
“Przekazywanie odpowiednich treści ze skrzynki A do skrzynki B to obraz wymiany między komputerami, lecz nie świadomymi, pragnącymi i czującymi istotami. Mówienie zawsze zakłada, że istnieje ktoś, kto słucha, a to, co wypowiadane, nabiera kształtu za sprawą…