Subskrybuj
Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, dramatopisarz i animator kultury. Jest dwukrotnym laureatem Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży oraz tegorocznym półfinalistą Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Oprócz sztuk pisze również opowiadania, czego efektem jest...

Michał Kaźmierczak, „O babkowym czekaniu”

W Stacji: Literatura prezentujemy opowiadanie wyróżnione w konkursie organizowanym przy Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Całość do przeczytania w papierowym wydaniu miesięcznika „Znak”. A oto krótki wywiad przeprowadzony z autorem.

Czego szuka Pan w literaturze?

Prawdy, autentycznych emocji i momentów, które zostaną ze mną na dłużej. Poza tym podczas lektury lubię świadomość, że obcuję z jakimś niezwykłym umysłem – dotyczy to zarówno języka, jak i treści.

W jaki sposób Pan pracuje?

Obserwuję i słucham tego, co dzieje się wokół mnie – to mi daje punkty wyjścia do opowieści. Oczywiście tworząc, czerpię również garściami z własnych przeżyć i emocji. Czasami też po prostu idę do lasu, żeby wychodzić jakiś pomysł. A potem siadam do komputera i znikam w kreowanym przez siebie świecie.

Co najchętniej Pan czyta?

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich artykułów, e-wydań i archiwum

  • Pełny dostęp do wszystkich artykułów
  • Każdy nowy numer od razu w e-wydaniu
  • Archiwum numerów zawsze pod ręką

Artykuł pojawił się w numerze: Przyjemność w czasie niepokoju