Subskrybuj

Nienawiść i co dalej? – zapraszamy na spotkanie online

Jak odnaleźć formy dialogu spajające społeczeństwo w obliczu narastającej polaryzacji? Jak nie dopuszczać do jakiegokolwiek wykluczania mniejszości? Co przekazywać kolejnym pokoleniom, żeby były otwarte na drugiego człowieka i nie rościły sobie prawa do jego oceny? Serdecznie zapraszamy na debatę JA+TY=nienawidziMY, którą poprowadzi redaktorka naczelna miesięcznika Znak, Dominika Kozłowska

Nienawiść zadomawia się w naszym życiu codziennym. Staje się coraz powszechniejsza, coraz bardziej oswojona. Chcemy nauczyć się rozpoznawać ją, reagować na nią i wypracować narzędzia, które pozwolą przeciwdziałać nienawiści. Nie chcemy dłużej przyzwalać na używanie wykluczającego i dyskryminującego języka w mediach, a także w wypowiedziach polityków.

Jak odnaleźć formy dialogu spajające społeczeństwo w obliczu narastającej polaryzacji grup społecznych i politycznych? Jak nie dopuszczać do jakiegokolwiek wykluczania mniejszości? Co przekazywać kolejnym pokoleniom, żeby były otwarte na drugiego człowieka i nie rościły sobie prawa do jego oceny? Jaka jest rola nowoczesnych technologii w walce z mową nienawiści? W jaki sposób stworzyć skuteczną kampanię antydyskryminacyjną, która pobudziłaby wielu ludzi do działania i miała realną szansę wpłynąć na sytuację w Polsce?

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu JA+TY=nienawidziMY

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich artykułów, e-wydań i archiwum

  • Pełny dostęp do wszystkich artykułów
  • Każdy nowy numer od razu w e-wydaniu
  • Archiwum numerów zawsze pod ręką