Pisze Mateusz Burzyk, kierownik redakcji miesięcznika „Znak”:
Życzenia zdrowia przestały być w trakcie pandemii utartym sformułowaniem, poprzez które jedynie rozpędzamy się, by wyrazić bardziej zindywidualizowane myśli, a zyskały rangę prawdziwej wartości. Bo zdrowie umożliwia nam spotkanie z najbliższymi, uściski, cieszenie się wspólną obecnością. Wagę tych – zdawałoby się prostych – spraw odkryliśmy na nowo, gdy wirus wytrącił nas z wygodnych przyzwyczajeń. Czego oprócz zdrowia możemy życzyć Wam, Czytelniczki i Czytelnicy? Ograniczę się do trzech słów, które – mam nadzieję – nie będą dla Was zaskoczeniem. Po pierwsze uważności. Potrzebujemy jej, by nie przegapić tego, co w życiu ważne, by wyjść ku drugiej osobie, szanując jej…