Stacja: Literatura to miejsce na opowiadania i eseje literackie. Zatrzymujemy się tu dla tych tekstów. Ciekawią nas jednak także ich twórcy, sposób, w jaki pracują, i jak myślą o literaturze, dlatego zadajemy im kilka pytań.
Czego szukasz w literaturze?
Staram się nie szukać, za to daję się prowadzić.
W jaki sposób pracujesz?
Wszystkie pomysły muszę najpierw rozchodzić, dlatego zabieram samego siebie na długie spacery. Piszę na stojąco, zwykle w nocy, i bardzo wolno brnę naprzód. Pielęgnuję cierpliwość – między publikacją mojego pierwszego i drugiego opowiadania minęły trzy lata. Czułem, że potrzebuję jeszcze czasu, żeby dojrzeć, i wiem,…